Nawigacja i wyszukiwanie

Nawigacja

Szukaj

Szanowni Czytelnicy!

W załączeniu przedstawiamy projekt Statutu Fundacji do spraw Rozwoju Sołectwa. Chciałbym poinformować po co komu potrzebna ta Fundacja i jakim celom ma służyć...

Otóz Fundacja ma osobowość prawną, może występować jako podmiot prawny w imieniu mieszkańców Sołectwa, prowadzić ewentualną działalność gospodarczą...

Zasadniczym celem jej działania winno być skupienie się różnych, odpowiedzialnych podmiotów i osób fizycznych nad działaniem mającym na celu poprawę warunków bytowych mieszkańców Sołectwa, jego infrastruktury, zgodnie z Planem Odnowy Sołectwa. po prostu miałaby ona pomóc Radzie Sołectwa,a nawet prowadzić w Jej imieniu działalność mającą na celu realizację tego Planu.

Może też występować,o ile zajdzie taka potrzeba, o dotacje z przeróżnych źródeł, m.innymi ze środków unijnych.

Może też w przyszłości prowadzić działalność gospodarczą, dając zatrudnienie mieszkańcom.

Fundacja w swojej strukturze będzie niezależnym ciałem od Rady Sołeckiej, zaś autorytet założyciela Fundacji gwarantować winien powagę jej działania.

Jeżeli mieszkańcy na zebraniu ogólnym zaakceptują powołanie Fundacji do życia,prowadzić się będzie działania mające na celu rejestrację sądową Fundacji.

Postolin, dnia 24 kwietnia 2008 roku

Informujemy, że strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności .